• Turistický kurz

Žiaci druhého ročníka Obchodnej akadémie vo Vranove nad Topľou sa v dňoch 19. 06. - 21. 06. 2024 zúčastnili turistického kurzu v nádhernom prostredí národného parku Slovenský raj.

Krásne, slnečné počasie, dobrá nálada a chuť zdolávať prekážky, no i samých seba, nás sprevádzali počas celého pobytu v rekreačnom stredisku Podlesok.

• Exkurzia vo Faveo Healthcare, s. r. o.

Žiaci I. ročníka Obchodnej akadémie vo Vranove nad Topľou sa 21. 06. 2024 zúčastnili exkurzie vo výrobnom podniku Faveo Healthcare, s. r. o..

Firma Faveo Healthcare Ltd. so sídlom v írskom Dubline bola založená v roku 2009 a v súčasnosti je vedúcou spoločnosťou skupiny Private Label v Európe, ktorá sa špecializuje na výrobu lekárskych textílií a tiež navrhuje a vyrába bezšvíkové pletené výrobky pre svojich zákazníkov v zahraničí. Hlavnými odberateľmi výrobkov sú predovšetkým sociálne zariadenia a nemocnice so sídlom vo Francúzsku, Belgicku a v Nemecku.

• Deň úsmevu 2024

Ich vysnívaná destinácia je domov. Domov je pre mnohých ľudí nedosiahnuteľnou destináciou. Každá tretia slovenská rodina je ohrozená chudobou a čelí možnej strate strechy nad hlavou. Práve tieto rodiny to majú najťažšie, pretože im hrozí odňatie dieťaťa z rodiny. Organizácia Úsmev ako dar pre ne hľadá celoročne východisko z náročnej životnej situácie.

• Aj druháci si zmerali výkon v písaní na PC

17. júna 2024 si zmerali svoj výkon v odpise textov na počítači žiaci II. ročníka. Výsledok súťaže ovplyvnila rýchlosť a presnosť písania.

V odpise textu v programe Word sú výsledky nasledovné:
              1. miesto – Béreš Adam, II. A – 243,5 čistých úderov/min; % chýb 0,00;
              2. miesto – Goga Jakub, II. B - 202 čistých úderov/min; % chýb 0,00;
              3. miesto – Kolesár Florián II. B – 200 čistých úderov/min; % chýb 0,09.

• Partneri

• EU BA