• Telesná a športová výchova

• TŠV

• Predmet Telesná a športová výchova vytvára priestor na uvedomenie si potreby celoživotnej starostli­vosti žiakov o svoje zdravie, na osvojenie si teoretických vedomostí a praktických skúseností o výchove k zdraviu prostredníctvom pohybových aktivít a športovej činnosti.

Všeobecným cieľom telesnej výchovy ako vyučovacieho predmetu je umožniť žiakom primerane sa oboznamovať, osvojovať si, zdokonaľovať a upevňovať správne pohybové návyky a zručnosti, zvyšo­vať pohybovú gramotnosť, rozvíjať kondičné a koordinačné schopnosti, podporovať rozvoj všeobecnej pohybovej výkonnosti a zdatnosti, zvyšovať aktivitu v starostlivosti o zdravie, utvárať trvalý vzťah k pohybovej aktivite, telesnej vý­chove a športu.

Vyučovanie predmetu sa realizuje v malej a veľkej telocvični a v stolnotenisovej miestnosti budovy školy.

V rámci predmetu Telesná a športová výchova organizuje Obchodná akadémia vo Vranove nad Topľou každoročne lyžiarsky výcvikový kurz a žiaci sa pravidelne zúčastňujú súťaží organizovaných školou, no najmä postupových súťaží, ktoré sú pod záštitou PSK.

Medzi najúspešnejšie športové odvetvia Obchodnej akadémie patria:

• Cezpoľný beh
        • Futsal
        • Futbal
        • Armwrestling

Motto:    ...V zdravom tele zdravý duch...

Predmet Telesná a športová výchova vyučuje:         Mgr. Dominik Kahanovský