• Odborná prax

• ODP

• Odborná prax je predmet, resp. súbor predmetov, ktorý sa člení do 2 kategórií:

1. súvislá odborná prax, ktorá sa realizuje v 3. a 4. ročníku v rozsahu 10 pracovných dní v každom ročníku na pracovisku vybraných zamestnávateľov v okrese Vranov nad Topľou alebo prostredníctvom medzinárodného projektu Európskej únie ERASMUS+ v zahraničí, a

2. odborná prax v systéme duálneho vzdelávania.

Odborná prax v systéme duálneho vzdelávania je povinný predmet v rámci praktickej prípravy žiakov I. až IV. ročníka, ktorí boli prijatí na duálne vzdelávanie. Táto praktická príprava sa organizuje:

• formou odbornej praxe v škole (v odborných učebniach) pod vedením učiteľov,
        • formou odbornej praxe na pracovisku praktického vyučovania pod vedením inštruktorov na základe Zmluvy o duálnom vzdelávaní medzi školou a zamestnávateľom.

Odborná prax v systéme duálneho vzdelávania sa podľa učebného plánu obchodnej akadémie sa vykonáva v tomto rozsahu:

6 hodín týždenne

7 hodín týždenne