• Stop domácemu násiliu

• Dňa 2. októbra 2023 sa žiaci III. ročníka Obchodnej akadémie vo Vranove nad Topľou zúčastnili aktivity zameranej na špecifikáciu domáceho násilia. S pracovníkmi intervenčného centra MY MAMY,  o.  z. Prešov sa aktívne zapájali do riešenia rôznych prípadových štúdií. Výsledkom ich dopoludňajšej aktivity pod vedením lektorov sú interaktívnym spôsobom nadobudnuté vedomosti a schopnosti komunikovať aj o takejto citlivej téme.

Domáce násilie je veľakrát následkom nerovných mocenských vzťahov založených na rozdieloch medzi ženami a mužmi v sociálnom a spoločenskom postavení vo verejnej, ako aj v súkromnej oblasti. Je často podporované kultúrou mlčania a popierania.

Násilie má viacero podôb. Ak vy alebo niekto z vašich blízkych zažíva fyzické, psychické, sociálne, ekonomické, alebo sexuálne násilie a potrebuje odbornú pomoc, je tu pre Vás: www.ic.mymamy.sk,

alebo volajte nonstop: 0902 822 163.

Žiakom sa spôsob získavania informácií o danej problematike veľmi páčil. Za odbornú spoluprácu ďakujeme Mgr. Jane Seman a lektorkám Mgr. Petre Guntášovej, PhDr. Dáši Kožuchovej, Mgr. Zuzane Vaščákovej a Mgr. Alene Adamčíkovej.